I tom : 128 Stron     ISBN 978-83-926164-0-5   ...
   II tom : 152 Stron     ISBN 978-83-926164-4-3  ...
   III tom : 144 Stron     ISBN 978-83-926164-8-1 ...
 

W niniejszych trzech tomach przedstawiamy Państwu ok. 2400 znaków firmowych na:

1. Wyrobach srebrnych i srebrzonych.
2.
Biżuterii i wyrobach luksusowych.*
3.
Sztućcach.

* Tom II posiada m.in.unikalny i największy obecnie na rynku zbiór ok.310 sygnatur jubilerów działających w Pforzheim.

Wszystkie wymienione oznaczenia firm obejmują okres po 1888 roku. Jednakże wiele z tych firm działało już wcześniej, a wiele działa do dnia dzisiejszego. Każdy z tomów posiada wstęp w czterech językach: niemieckim, polskim, angielskim i francuskim. Aby ułatwić korzystanie z opisów osobom nie znającym języka niemieckiego, dołączyliśmy w każdym z tomów krótki słowniczek, pomagający zrozumieć tekst opisu znaków.

W końcowej części tomu 1 i 2 wyodrębniliśmy specjalny dział zawierający sygnatury największych niemieckich projektantów doby secesji.
W tomie 3 zaś wyodrębniliśmy dział poświęcony największym warsztatom srebrniczym Rosji przedrewolucyjnej.

Przedstawione przez nas opracowanie ma służyć Państwu w identyfikacji wytwórni, mistrzów i warsztatów, które wytworzyły wiele przedmiotów, znajdujących się w Państwa posiadaniu. Opracowanie nasze może być bezcenną pomocą nie tylko dla muzealników, historyków sztuki, bibliotekarzy, ale także dla aukcjonariuszy, antykwariuszy, rzeczoznawców jubilerskich, kolekcjonerów oraz każdego miłośnika pięknych przedmiotów. Szczególnie dziś, w dobie internetu, kiedy to znajomość nazwy firmy bądź mistrza, umożliwia dokładną identyfikację oraz oszacowanie wartości przedmiotu poprzez dotarcie do cen uzyskiwanych na rynkach antykwarycznych. Leksykon nasz jest kluczem do dalszych, bardziej sprecyzowanych poszukiwań internetowych. Dzięki znajomości dokładnej nazwę firmy, możecie Państwo posłużyć się wyszukiwarkami internetowymi i uzyskać pełniejsze i dokładniejsze informacje np.o historii firmy, przedmiotach przez nią wykonanych, a opisanych w literaturze fachowej, czy często znajdujących się w muzeach, bądź kolekcjach prywatnych, jak również sprzedawanych w domach aukcyjnych.

Książki dostępne są tylko w komplecie, którego cena wynosi: 140 zł 99 zł

Przy zakupach hurtowych cena do negocjacji.

Wysyłamy na cały świat. Mówimy w językach niemieckim, angielskim, polskim i rosyjskim.


Copyright Book-Art ©2008
wykonano: BIELbit Sp. z o.o.

tom I - szczegóły tom II - szczegóły tom III - szczegóły